De zon laat zich steeds vaker zien, de terrassen lopen weer vol en bij menig collega kriebelt het. De vakantie voorpret is begonnen.

En dat zette ons aan het denken. Want hoe jij je vakantie plant, zegt eigenlijk best veel over jou. Ook over hoe jij solliciteert.
Ja echt – we zien het dagelijks terug in onze gesprekken. De survival-types, de glamping-liefhebbers, de all-in planners… Ze komen allemaal voorbij.

Toeval? Misschien. Herkenbaar? Absoluut.

De survival-sollicitant

Avontuurlijk, doelgericht, niet bang voor wat modder op de route.
Deze sollicitant komt misschien niet met een gelikt cv of een strak LinkedIn-profiel, maar wél met een verhaal. Iemand die zijn of haar eigen pad kiest, snel schakelt en liever onderweg leert dan alles van tevoren uitstippelt. Deze mensen passen perfect bij dynamische organisaties, projectrollen of startups waar geen dag hetzelfde is.

Let op: assessments? Liever niet. Ze willen dóen, niet toetsen.

De kampeerder

Praktisch, betrouwbaar, houdt van structuur en overzicht.
Deze sollicitant komt goed voorbereid, weet precies wat hij/zij zoekt en stelt concrete vragen over werktijden, reiskosten en teamdynamiek. Ze zijn loyaal, blijven vaak jarenlang bij een werkgever en zoeken vooral stabiliteit.

Perfect voor: familiebedrijven, productieomgevingen en functies met een duidelijk takenpakket.

De all-in sollicitant

Comfort, zekerheid en alles goed geregeld.

Deze kandidaten bereiden zich tot in de puntjes voor. Ze willen weten waar ze aan toe zijn: van groeimogelijkheden tot pensioenregeling. Ze zijn professioneel, stellen scherpe vragen en zoeken een werkplek waar alles klopt.

Matcht goed met: grotere organisaties, corporates, de zorg of overheidsinstanties.

De glamping-sollicitant

Flexibel, stijlvol en een tikkeltje eigenwijs.

Deze sollicitant zoekt een mix van vrijheid én comfort. Ze willen een leuke werkgever, een fijne sfeer, hybride werken en vooral: een goed verhaal. Cultuur is voor hen net zo belangrijk als het salaris.

Past bij: creatieve bureaus, marketing, communicatie en moderne organisaties met ruimte voor initiatief.

De wereldreiziger

Vrijheid, ontdekking en persoonlijke groei staan voorop.

Deze kandidaten zijn nieuwsgierig, leergierig en zoeken uitdaging. Ze zijn niet per se op zoek naar ‘een vaste baan voor het leven’, maar willen ontdekken wat bij hen past. Vaak jonge professionals, starters of mensen die zich willen omscholen.

Past goed bij: traineeships, internationale bedrijven of organisaties waar veel ontwikkeling mogelijk is.

En jij?

Vrijheid, ontdekking en persoonlijke groei staan voorop.
Deze kandidaten zijn nieuwsgierig, leergierig en zoeken uitdaging. Ze zijn niet per se op zoek naar ‘een vaste baan voor het leven’, maar willen ontdekken wat bij hen past. Vaak jonge professionals, starters of mensen die zich willen omscholen.

Past goed bij: traineeships, internationale bedrijven of organisaties waar veel ontwikkeling mogelijk is.